Naujienos

Lietuvos lazerių gamintojai investuoja į trijų brolių bendrovę

10/07/2015
trys broliai vizbarai sukasis tame paciame versle 51dacad7e7061

Trijų „Yra šalis...“ DEŠIMT+ Verslininkų kategorijoje pristatomų brolių Dominyko, Kristijono ir Augustino Vizbarų įkurta puslaidininkių technologijų bendrovė „Brolis Semiconductors“ pritraukė naujus investuotojus – prie bendrovės plėtros prisidės didžiausi Lietuvoje ir savo srityje vieni žinomiausių pasaulyje lazerinių sistemų gamintojai UAB Mokslinė gamybinė firma „Šviesos konversija“ ir UAB „Eksma“, kurie skirs investicijų tolimesnei „Brolis Semiconductors“ sukurtų naujų puslaidininkių lazerių ir jų komponentų technologijų plėtrai. Pagal pasirašytą sutartį, pirmasis įmonės investuotojas, rizikos kapitalo fondas „Litcapital I“, parduoda dalį įmonės akcijų, tačiau ir toliau lieka tarp akcininkų.

Per keletą pirmųjų veiklos metų sukūrėme ir išvystėme dvylika konkurencingų produktų ir šiuo metu įvedinėjame juos į rinką. Sėkminga naujųjų investuotojų patirtis tarptautinėje prekyboje padės mūsų įmonei įsijungti į pasaulinę lazerių kūrėjų bendruomenę ir dar labiau sustiprins lazerių bei puslaidininkių gamybos sektorius Lietuvoje“, – sako Dominykas Vizbaras, „Brolis Semiconductors“ generalinis direktorius.

Investuotojų atėjimas prisidės prie tolimesnio „Brolis Semiconductors“ augimo ir kartu su Europos Sąjungos parama vykdomo 1,4 mln. eurų vertės investicinio projekto įgyvendinimo. Pagal šį projektą įmonė plečia laboratorijas, kuriose bus plėtojami ir artimiausioje ateityje surenkami įmonės sukurti lazerinių diodų moduliai. Nauja įranga leis išplėsti šių komponentų pritaikymo galimybes bei užtikrins, kad svarbiausi technologiniai procesai bus plėtojami ir vykdomi Lietuvoje.

Lietuvių brolių kuriamai technologijai priklauso ateitis. Daug metų dirbame lazerių technologijų srityje, matome, kur link juda rinka, kokios tendencijos, todėl tikime, kad „Brolis Semiconductors“ gaminamų puslaidininkių lazerių laukia gera perspektyva. Pradiniame aukštųjų technologijų plėtojimo etape įmonės turi prisiimti daug rizikos. Manome, kad mūsų sukaupta patirtis padės „Brolis Semiconductors“ tvirtai atsistoti ant kojų ir sėkmingai konkuruoti pasaulyje“, – sako Rimantas Kraujalis, „Eksma“ valdybos pirmininkas, plėtros direktorius.

Pasak R. Kraujalio, Lietuvos lazerininkų bendruomenė yra ne tik išradėjų, bet ir investuotojų bendruomenė. „Šiandien mes kapitalą ir žinias investuojame tiek į startuolius, tiek į veržlias naujus produktus kuriančias įmones. „Brolis Semiconductors“ yra geras tokios investicijos pavyzdys“, – sandorį komentavo „Eksma“ valdybos pirmininkas.

Jau metus bendradarbiaujame su „Brolis Semiconductors“ technologiniame lygmenyje. Šiuo metu lazerinius diodus perkame iš kitų tiekėjų ne Lietuvoje. Jei galėsime modulius įsigyti iš Lietuvos gamintojo – mums tai bus paranku ir patikima, ypač, jei šie komponentai turės geriausius parametrus rinkoje, kokius demonstruoja pilotiniai „Brolis Semiconductors“ gaminiai“, – sako Algirdas Juozapavičius, „Šviesos konversijos“ direktorius.

Investicijų sutartį su „Brolis Semiconductors“ pasirašėme 2012 metais, mūsų kapitalas leido bendrovei įgyvendinti vieną svarbiausių – laboratorijos įkūrimo ir veiklos plėtros etapą. Įmonė suformavo stiprių mokslininkų komandą, sėkmingai patentavo savo technologiją, pradėjo dirbti su stambiais tarptautiniais klientais. „Brolis Semiconductors“ laikome sėkminga investicija, kuri sustiprino Lietuvos aukštųjų technologijų pramonę ir garsina Lietuvos vardą pasaulyje“, – sako Šarūnas Šiugžda, „LitCapital“ steigėjas, vadovaujantis partneris.

Rizikos kapitalo fondas yra puikus finansinis įrankis, kurio dėka Lietuvoje galėjome įkurti aukštųjų technologijų įmonę su visa reikalinga technologine įranga, kuri savo srityje yra moderniausia Rytų Europoje. Tai buvo mūsų pradžia, dabar žengiame antrą didelį plėtros žingsnį“, – sako D. Vizbaras.

 

„Brolis Semiconductors“ įkurta 2011 m. trijų „Yra šalis...“ DEŠIMT+ Verslininkų kategorijoje pristatomų brolių Dominyko, Kristijono ir Augustino Vizbarų. Pastarieji du į Lietuvą imtis verslo grįžo iškart po fizikos doktorantūros studijų Miunchene, Vokietijoje, o bendrovei vadovaujantis D. Vizbaras – kiek anksčiau, įgijęs verslo administravimo magistro laipsnį Antverpene, Belgijoje. Įmonė vysto rinkoje naują puslaidininkinių lazerių ir jutiklių technologiją. Pirmąją laboratoriją įmonė įrengė pritraukusi rizikos kapitalo fondo „LitCapital I“ investiciją.

Plačiau apie trijų brolių vystomą veiklą skaitykite juos pristatančioje DEŠIMT+ Verslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia). O dar geriau – leiskite jiems patiems papasakoti jums savo sėkmės istoriją mūsų, peržiūrint šį „Yra šalis...“ parengtą reportažą:

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!