Drąsa išbandyti KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto pasiūlytą naujovę, atkaklus darbas ir kryptingas tikslo siekimas. Šios Jolitos Kiznytės savybės sparčiu žingsniu ją veda svajonių įgyvendinimo link. KTU studentės ir jos partnerio Marcoso Welkerio sukurtos savęs tobulinimo platformos „Blendlee“ idėja – jau prestižinio tarptautinio inovacijų konkurso „Ericsson Innovation Awards 2015“ finale, kuris vyks balandžio 15 d. Stokholme.
Beveik prieš metus pradėta vykdyti bendra Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) bei Dortmundo universiteto (Vokietija) studijų programa „European Master in Project Management“ iš esmės apvertė KTU EVF studentės J. Kiznytės gyvenimą.
Drąsiai priėmusi pasiūlymą įgyti dvigubo magistro diplomą, šiandien mergina pretenduoja nuskinti „Ericsson Innovation Awards 2015“ laurus. Jolitos ir M. Welkerio sukurta savęs tobulinimo platformos „Blendlee“ idėja pateko tarp 4 geriausiųjų konkurso idėjų. Projektas yra paremtas mišraus mokymosi metodu (angl. blended learning), kuris padeda sujungti inovatyvius, virtualius mokymosi būdus ir žmogiškąjį faktorių.
„Buvau pirmas žmogus, kuris pakėlė ranką, kai profesorius Bronius Neverauskas paklausė, ar būtų norinčių vykti studijuoti pagal dvigubo magistro programą. Norėjau pagilinti projektų vadybos žinias, tad pasiūlymą nedvejodama priėmiau“, – pasakoja J. Kiznytė.
Įgijo neįkainojamos patirties
Vokietijoje panašios programos gyvuoja jau ne vienerius metus, tad semtis patirties yra iš ko. KTU studentei buvo įdomu sužinoti, kokia praktinė projektų vadybos pusė ir požiūris į projektų valdymą vyrauja Vokietijos įmonėse.
„Studijuojant pagal šią programą gaunamas didelis žinių bagažas, o turint dvigubą diplomą galimybės surasti darbą Lietuvoje tikrai padidėja. Per šį pusmetį daug išmokome ne tik iš dėstytojų, bet ir vieni iš kitų. Kadangi grupė buvo tarptautinė, tad ir patirtys tarptautinės. Didelę dalį laiko užima diskusijos, įtraukiančius visus studentus, skatinančios išreikšti savo nuomonę“, – teigia J. Kiznytė.
Jau semestro viduryje su kolega ji iniciavo projektą tarptautiniam inovacijų konkursui „Ericsson Innovation Awards 2015“. Tarptautinė komanda pateko į finalą, kuris vyks balandžio 15 d. Stokholme. Dėl pagrindinio prizo šiuo metu varžosi 4 komandos, 3 iš jų išrinko „Ericsson“ ekspertų komisija, o viena buvo išrinkta atviru balsavimu.
Susitiks su „Erricson“ vadovais
Anot Jolitos, dvigubos magistrantūros studijos leidžia ne tik susipažinti su užsienio šalies sistemomis, papildyti savo žinių bagažą, bet ir plėsti pažinčių ratą. Universitetai studentams inicijuoja įvairias galimybes pristatyti savo idėjas bei jas įgyvendinti.
„Vizito Stokholme metu vyks susitikimai su „Erricson“ įmonės vadovais. Yra didelė tikimybė, kad bus pasiūlytos ir karjeros galimybės. Mat vienas iš šio konkurso tikslų – pritraukti potencialius talentingus, iniciatyvius ir verslius darbuotojus. Mūsų idėja – tai ne vien tik projektas, bet ir rimti verslo planai ateičiai. Norime atidaryti įmonę ir įgyvendinti startuolio idėją, tad jau rengiame dokumentus Vokietijos fondų verslo vystymui paramai gauti“, – ambicingais ateities planais dalijasi Jolita Kiznytė.
Dvigubas diplomas – dvigubos galimybės
„European Master in Project Management“ – tai pirmoji studijų programa KTU EVF, kurią baigę absolventai įgyja dviejų aukštųjų mokyklų – KTU ir Dortmundo universiteto – Projektų vadybos magistro diplomą.
Pagrindinis programos privalumas – studijų visapusiškumas. Vokietijoje įgyjamos žinios papildo ir praplečia kompetencijų portfelį. KTU EVF įgiję bendrųjų projektų valdymo kompetencijų, magistrantai Dortmunde susitelkia į skirtingų specializacijų sritis.
Dortmundo universitetas yra sukaupęs nemažą patirtį rengiant informacinių technologijų projektų valdymo specialistus, didelis dėmesys skiriamas IT sričiai.
„Šią studijų programą pasirinkę studentai įgyja įvairių kompetencijų, šiuolaikinių projektų valdymo žinių, pradedant nuo smulkaus verslo plėtros projektų ir baigiant stambiais tarptautiniais inžineriniais projektais“, – studijų privalumus vardija KTU EVF programą koordinuojanti Vadybos katedros profesorė Rūta Čiutienė.
Baigusieji dirba JTO
„Pagrindinis šios programos tikslas – ugdyti studentus projektų valdymo srityje, nes pastebime, kad pastaruosius keletą metų net pačios smulkiausios įmonės nori įvesti tokią pareigybę savo aplinkoje. Ši programa yra tarptautinė, leidžia studentams gauti daug tarpkultūrinės patirties tarptautinėje aplinkoje. Nors mokymasis vyksta Vokietijoje, studijos yra anglų kalba. Kiekvienais metais ši programa į mūsų universitetą pritraukia apie 15-30 studentų. Tik maždaug 2 iš jų būna studentai iš Vokietijos, kiti atvyksta iš kitų šalių“, – sako Dortmundo universiteto profesorius Christianas Reimannas.
Jo teigimu, dvigubo diplomo studijų paklausa yra didelė. Baigę šią programą studentai dažnai įsidarbina tiek mažose, tiek stambiose įmonėse, neretai ir tarptautinio kapitalo kompanijose. Programos absolventai taip pat dirba Jungtinių Tautų Organizacijoje, savivaldybių ofisuose, akademinėse įstaigose. Dažnai grįžta į savo gimtąsias šalis ir dirba jų įstaigose.
KTU ir Dortmundo universiteto studijų programų turinys yra beveik identiškas, parengtas pagal tą pačią logiką ir metodologiją. Išvykstantys studentai gali rinktis Informacinių technologijų vadybos arba Globalių verslo projektų vadybos studijas anglų kalba. Abu universitetai turi gilias studijų tradicijas, siekia diegti inovacijas įvairiose studijų programose.
„Visiems studentams patarčiau išlįsti iš savo komforto zonos ir pasinaudoti visomis universitete teikiamomis galimybėmis, patiems išbandyti dvigubo diplomo studijas“, – pataria pagal „European Master in Project Management“ programą jau studijuojanti J. Kiznytė.
* KTU Viešosios komunikacijos skyriaus informacija; Fotografija iš KTU archyvo.