Naujienos

Jaunieji Lietuvos poetai pristatomi Jungtinėse Amerikos valstijose

09/04/2015
smallhow the earth carries us cover 1 6043

Balandžio 11-15 dienomis jaunieji lietuvių autoriai dalyvaus didžiausioje ir svarbiausioje Amerikos rašytojų ir rašytojų programų asociacijos organizuojamoje konferencijoje ir knygų mugėje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Mintis pristatyti naujosios kartos lietuvių poetų kūrybą JAV gimė vertėjui Rimui Uzgiriui, kuriam kartu su poetu Mariumi Buroku Lietuvos kultūros institutas pasiūlė sudaryti verstinų ir JAV pristatytinų poetų sąrašą, kuriame atsirado 26 poetai. Antologijoje galima rasti po 3-6 kiekvieno autoriaus eilėraščius anglų kalba ir trumpas kūrėjų biografijas. Pagrindinis antologijos tikslas – supažindinti leidėjus ir paskatinti juos leisti lietuvių poetus.

Lietuvių poezijos antologijoje – rinktiniai kūriniai, kuriuos parašė šie lietuvių poetai: Arnas Ališauskas, Darius Šimonis, Vytautas Dekšnys, Neringa Abrutytė, Laurynas Katkus, Dainius Gintalas, Benediktas Januševičius, Rimvydas Stankevičius, Artūras Valionis, Gintaras Bleizgys, Tomas S. Butkus, Mantas Gimžauskas, Mindaugas Valiukas, Gytis Norvilas, Marius Burokas, Rimantas Kmita, Antanas Šimkus, Donatas Petrošius, Agnė Žagrakalytė, Giedrė Kazlauskaitė, Ilzė Butkutė, Vytautas Stankus, Mindaugas Nastaravičius, Indrė Valantinaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Ramunė Brundzaitė.

Su naująją Lietuvos poezija pirmieji susipažins AWP konferencijos ir knygų mugės lankytojai. Šiame renginyje kasmet susirenka daugiau nei dvylika tūkstančių rašytojų, mokytojų, studentų, redaktorių, kultūros operatorių, šiuolaikinės literatūros ekspertų ir leidėjų.

Didžiausiame Šiaurės Amerikos literatūros renginyje šiemet vyks daugiau nei pusė tūkstančio literatūros skaitymų, lankytojais susipažins su dviem tūkstančiais leidinių, septyniais šimtais literatūros organizacijų ir leidyklų iš viso pasaulio. Lietuvos poeziją pristatantis leidinys yra vienas iš 550-ies renginių, atrinktų į konferencijos programą iš daugiau nei 1300 pasiūlytų.

Sužinojus apie galimybę prisistatyti šiame grandioziniame renginyje, buvo nutarta, kad būtų netikslinga vykti tik į vieną renginį JAV ir, bendradarbiaujant su kultūros atašė JAV Evaldu Stankevičiumi, buvo suorganizuoti poezijos skaitymai Čikagoje ir Vašingtone. Anot projektų vadovės Kotrynos Pranckūnaitės, „Ypatingai džiaugiamės Vašingtono renginiu, vyksiančiu Kongreso bibliotekoje, kur renkasi žmonės, galintys turėti teigiamos įtakos Lietuvos poezijos sklaidai pasaulyje“.

Su lietuvių poezijos antologija supažindins jos sudarytojai vertėjas Rimas Uzgiris ir poetas Marius Burokas bei dvi poetės Ilzė Butkutė bei Giedrė Kazlauskaitė. Tai – pirmas kartas, kai jaunosios kartos poetai pristatomi ir prisistato JAV. Ypač svarbus yra dalyvavimas AWP konferencijoje, kur visi turės puikių progų užmegzti ryšių ir galbūt paskatinti lietuvių poezijos sklaidą JAV. Poetišką ir pavasarišką lietuvių poetų antologijos dizainą kūrė lietuvis knygų dailininkas Tomas Mrazauskas, Lietuvos poetų kūrybos sklaidą JAV iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

*Lietuvos kultūros instituto informacija 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!