Naujienos

In memoriam majorui J. Vainauskui…

10/02/2015
vainauskas2

Eidamas 103-iuosius metus šiandien mirė projekto „Yra šalis“ pareigūnų kategorijoje pristatomas Alytaus Lietuvos Kunigaikštienės Birutės II ulonų pulke tarnavęs karininkas, atsargos majoras Juozas Vainauskas (1911 m. spalio 11 d. † 2015 m. vasario 10 d.). Karininko garbės kodekso riteriu tituluotas atsargos majoras tarnybai Tėvynės labui paskyrė daugiau nei pusę amžiaus. Garbaus amžiaus sulaukęs karininkas iki šiol buvo vienintelis išlikęs ulonas, priklausęs garbingam ulonų pulkui, kuris XX a. pradžios Lietuvos jaunuoliams buvo tikrasis vyriškumo ir patriotinio auklėjimo pavyzdys. 

Atsargos majoras buvo ir vienas iš keleto išlikusių liudytojų, kurie Lietuvos kariuomenės gretose 1939 m. spalio mėnesį įžengė į devyniolika metų trukusį lenkų okupacijos Vilniuje istorinį tarpsnį. 1950 m., kaip ir daugelis to meto karininkų, kovojusių prieš bolševikus ir padėjusių partizanams, buvo nuteistas 25-erius metus kalėti Sibiro lageriuose.

Plačiau apie anapilin iškeliavusį dm. mjr. Juozą Vainauską skaitykite jį pristatančioje projekto Pareigūnų kategorijos skiltyje (spausti čia).

Reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.

 

Projekto „Yra šalis“ kūrybinė grupė

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!