Naujienos

Gegužės 12-oji – Tarptautinė slaugytojų diena

12/05/2013
slauga2

Ši diena Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu švenčiama anglų medicinos sesers Florens Nightingeil (1820–1910) garbei per jos gimimo dieną.

Slaugos idėja yra sena kaip žmonija, pirmieji slaugai įvardijami, kaip šeimos nariai ir liaudies gydytojai. Iki krikščionybės buvo ligoninių tipo prieglaudos namai keliautojams bei seniems žmonėms. Pradėjus plisti krikščionybei sergantieji, vargšai, našlaičiai buvo slaugomi jų pačių arba specialios paskirties namuose. Profesionali slauga atsirado XIX a. po Krymo karo Florence Nightingeil pirmajai pradėjus mokyti slaugus, kurių pareiga – padėti gydytojams.

Slaugos darbuotojų tikslai yra padėti asmenims, šeimoms, žmonių grupėms suprasti ir siekti psichinės, fizinės ir socialinės sveikatos bei gerovės jų socialinėje ekonominėje aplinkoje. Niekas kitas taip nesugeba kiek galima didinti žmonių savirūpą, stiprinti ir saugoti gerą sveikatą, kaip dešinioji gydytojų ranka – slaugos darbuotojai. Šie specialistai sergantiems ir neįgaliesiems padeda palengvinti ir sumažinti neigiamus ligos poveikius, o mirštantiems suteikti fizinę, emocinę ir socialinę priežiūrą.

 


Šitą nelengvą ir labai jautrų darbą puikiai išmano ir mūsų projekto dalyvis Vilniaus universitetinės slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninės Neurologijos skyriaus vedėjas, gydytojas neurologas Jokūbas Fišas. Dirbdamas slaugos ligoninėje medikas nuolat susiduria su labiausiai pažeidžiamais ligoniais: vyresnio amžiaus, dažnai bejėgiais pacientais. Yra parengęs metodiką, pagerinančią tokių žmonių gyvenimo kokybę. Pagerbkime mediką balsais

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!