Naujienos

Europos žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo 7 medalius

02/07/2015
resize800x500dsc7022

2015 m. birželio 12–28 d. Azerbaidžano sostinėje Baku vyko pirmosios Europos žaidynės, kuriose 20 sporto šakų ir 31 rungtyje varžėsi daugiau nei 6000 sportininkų iš visos Europos. 72 Lietuvai atstovavę sportininkai iš šių varžybų parsivežė net 7 medalius (2 aukso, 1 sidabro, 4 bronzos) ir iškovojo Lietuvai 24 vietą bendroje šalių įskaitoje.

Medalius iškovojusius sportininkus, jų trenerius bei gydytojus ketvirtadienį, liepos 2-ąją, LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo padėkos raštais.

Jūsų pasiekimas yra sportininkų ir trenerių pergalė. Tai Jūsų talentų, darbštumo ir kantrybės įvertinimas, kuriuo didžiuojasi visa Lietuva. Jūsų kovingumas, tikėjimas savimi ir pasiekimai stiprina ir vienija mūsų Tėvynę, įkvepia dėl jos stengtis ir ryžtis patiems drąsiausiems iššūkiams“, – Prezidentūroje susirinkusiems žaidynių dalyviams kalbėjo šalies vadovė. Prezidentė taip pat palinkėjo sportininkams ir toliau išlaikyti kovotojo dvasią, aktyviai garsinti Lietuvos vardą, atrasti joje stiprybės šaltinį ir visada didžiuotis, kai po pergalių skamba mūsų šalies himnas ir į viršų kyla valstybės trispalvė.

Lietuvos pasiekimai pirmosiose Europos žaidynėse Baku:

1 vieta (aukso medalis) – vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo aštuoniolikmetis Andrius Šidlauskas.

2 vieta (sidabro medalis) – vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo aštuoniolikmetis Andrius Šidlauskas.

3 vieta (bronzos medalis) – vyrų sambo imtynių (svorio kategorija iki 90 kg) rungtyje iškovojo dvidešimt septynerių Radvilas Matukas.

3 vieta (bronzos medalis) – moterų sambo imtynių (svorio kategorija iki 52 kg) rungtyje iškovojo dvidešimt šešerių sulaukusi Rūta Aksionova.

1 vieta (aukso medalis) – vyrų vienviečių kanojų 200 m plaukimo rungtyje iškovojo dvidešimtmetis Henrikas Žustautas.

3 vieta (bronzos medalis) – moterų paplūdimio tinklinio porinėse varžybose iškovojo dvidešimtmetės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

3 vieta (bronzos medalis) – vyrų badmintono (po vieną) rungtyje iškovojo trisdešimt vienerių sulaukęs sportininkas Kęstutis Navickas.

Iš viso žaidynėse buvo kovojama dėl medalių dvidešimtyje sporto šakų:

– olimpinės šakos: plaukimas, šaudymas iš lanko, lengvoji atletika, badmintonas, boksas, baidarių ir kanojų irklavimas, dviračių sportas, fechtavimas, gimnastika, dziudo, šaudymas, stalo tenisas, taekwondo, imtynės, triatlonas, tinklinis.

– ne olimpinės šakos-rungtys: paplūdimio futbolas, krepšinis 3x3, karate, sambo.

Vienuolikoje sporto šakų buvo kovojama ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro žaidynes.

Septynis medalius iškovojusi Lietuva bendroje medalių rikiuotėje užėmė 24 vietą. Kaimyniniai latviai liko 31-oje (1 aukso ir 1 bronzos medalis), estai – 33-oje (1 sidabro ir 2 bronzos medaliai) vietoje.

* LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus.