Naujienos

DNR dieną VU – lietuvių kilmės paieškos ir ekskursijos po modernias laboratorijas

23/04/2015
111012132655 large

Balandžio 24 d. (penktadienį) 11.00 val. Vilniaus universiteto Santariškių klinikose (1 aud., Santariškių g. 2) bus minima DNR diena Lietuvoje. Tai kasmetis tarptautinis genetikos mokslo ir stulbinančių pasiekimų paminėjimas. Ši genetikams, biologams, medikams ir kitiems mokslininkams svarbi profesinė diena Lietuvoje švenčiama aštuntus metus. Ta proga paskaitą apie lietuvių kilmę ir senovinės DNR tyrimus skaitys VU mokslo reikalų prorektorius akademikas prof. dr. Rimantas Jankauskas.

 

Šiandien fundamentiniai ir taikomieji genetikos, molekulinės biologijos ir biotechnologijos tyrimai yra sparčiausiai besivystanti ir besiplečianti mokslo sritis. Geriausi šių sričių, ypač bioinformatikos, specialistai yra vertybė visuose – ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio – akademiniuose ir privačiuose sektoriuose“, – sako DNR dienos minėjimo Lietuvoje pradininkas, projekto „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Mokslininkų kategorijoje pristatomas akademikas prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas.

Į šventę įsitraukė ir jaunimas. Kasmetinio Europos mokinių rašinių, skirtų DNR dienai paminėti, konkurso nacionaliniame etape mokiniai gvildeno jiems įdomias genetikos mokslo temas. Laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos žmogaus genetikos draugijos, VU rektoriaus, VU Medicinos fakulteto dekano, LR švietimo ir mokslo ministerijos, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir UAB „Biotechpharma“ apdovanojimais ir vertingais prizais.

DNR dieną visa visuomenė, o ypač jaunoji karta, skatinama domėtis genetikos mokslo ir praktikos laimėjimais, pabendrauti su iškiliausiais genetikais, dalyvauti ekskursijose ne tik VU Medicinos fakulteto Žmogaus genomo tyrimų centro, bet ir įmonių UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ laboratorijose.

Pasaulyje šią dieną imta minėti 2003 m., praėjus 50 metų po DNR molekulės struktūros išaiškinimo ir žmogaus genomo sekos nustatymo, sukėlusių tikrą revoliuciją moksle ir reikšmingų pokyčių visų mūsų gyvenimuose. Be to, šiemet sukanka 150 metų, kai genetikos pradininkas G. J. Mendelis paskelbė paveldimumo dėsnius.

DNR dieną organizuoja Lietuvos žmogaus genetikos draugija kartu su Vilniaus universitetu, LR švietimo ir mokslo ministerija, biotechnologijų įmonės UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

 

Kuo svarbus genetikos mokslas ir stulbinantys jo pasiekimai sužinosite apsilankę DNR dienos minėjimo iniciatorių mūsų šalyje, žmogaus ir medicininės genetikos pradininką Lietuvoje profesorių Vaidutį Kučinską pristatančioje DEŠIMT+ Mokslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia). Arba pažiūrėję išskirtinį profesoriaus interviu mūsų projektui:

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!