Naujienos

Didžiuojamės nugalėtojais!

08/05/2013
bulotaites iliustracija

Kasmetinį Europos valstybių moksleivių rašinių, skirtų DNR dienai paminėti, konkursą Europos Žmogaus genetikos draugija šiemet organizavo jau šeštąjį kartą. Konkursas, kuriuo siekiama skatinti mokinius apmąstyti bei analizuoti genetinių tyrimų ir jų pritaikymo galimybių svarbą visuomenėje, kaip ir kasmet sulaukė didelio susidomėjimo. Į Europos etapą pateko net 194 nacionalinių etapų nugalėtojų darbai iš 20-ties Europos valstybių. Juos vertinusi kompetentinga tarptautinė 35 ekspertų komisija išrinko 4 nugalėtojus bei kitus 8 darbus, kuriuos laikė vertais paminėti. Tarp 4 konkurso nugalėtojų – net dvi lietuvaitės. Tai:

Greta Bulotaitė iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos (šį straipsnį iliustruoja Gretos piešinys šiam rašinių konkursui). Paskaityti merginos rašinį galite čia.  

Rugilė Matulevičiūtė iš Vilniaus licėjaus. Paskaityti merginos rašinį galite čia.

Tarp 8 darbų, kuriuos komisija išrinko vertais paminėti – dar viena lietuviška pavardė. Tai KTU gimnazijos mokinė Martyna Petrulytė. Merginos rašinį skaitykite čia.


G. Bulotaitė (trečia iš kairės), R. Matulevičiūtė (viduryje), M. Petrulytė (trečia iš dešinės).

(nuotr. A. Pranculio)

Merginų pavardės bus dar kartą paskelbtos prieš bene trijų tūkstančių mokslininkų ir gydytojų iš viso pasaulio auditoriją Europos Žmogaus genetikos konferencijos metu, birželio 11 d. Didžiuojamės šiuo moksleivių pasiekimu, parodžiusiu Europai, kad Lietuvoje sudėtingas genetikos mokslas yra itin aukšto lygio, o juo aktyviai domimasi jau mokykloje. Už tai turime būti dėkingingi Lietuvos moksleivių dalyvavimo šiame konkurse iniciatoriui, DNR dienos minėjimo Lietuvoje atsakingajam vadovui, žmogaus ir medicininės genetikos pradininkui mūsų šalyje akademikui prof. Vaidučiui Kučinskui. 

Profesorius pirmasis pradėjo mūsų šalyje tirti paveldimas žmonių ligas, ėmė taikyti šiuos tyrimus klinikinėje praktikoje, parengė visą būrį žmogaus ir medicininės genetikos specialistų ir gydytojų genetikų. Jo pastangomis Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje buvo sukurta paveldimų ligų diagnostikos ir genetinio konsultavimo sistema, pradėti išsamūs lietuvių genomo tyrimai. Profesoriaus pristatymą Mokslininkų kategorijoje skaitykite čia. 

O visai netrukus su profesoriumi Vaidučiu Kučinsku jus supažindinsim dar artimiau. Jis – daugiausiai jūsų palaikymo balsų balandžio mėnesį sulaukęs projekte pristatomas mokslininkas. Todėl dar šį mėnesį pristatysime jums vaizdo reportažą apie profesorių ir jo veiklą.

Taip pat jaučiamės dėkingi ir projekte pristatomai Vilniaus licėjaus biologijos mokytojai ekspertei Alydai Daulenskienei. Ji – vienos iš konkurso nugalėtojų darbo vadovė. Mokytoja Alyda savo darbe diegia dalykines ir metodines inovacijas, yra parengusi įdomių, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančių metodinių priemonių biologijai mokyti: biologijos pratybų sąsiuvinių, rekomendacijų, nuotolinio biologijos mokymo kursą gabiems mokiniams. Jos parengti mokiniai – nuolatiniai Lietuvos mokinių biologijos olimpiados prizininkai. 2007 m. metais net du mokytojos parengti mokiniai sėkmingai atstovavo šaliai Tarptautinėje biologijos olimpiadoje Kanadoje. Mokytojos pristatymą skaitykite čia.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!