Naujienos

Dakaras-2016 prasideda!

02/01/2016
Vanagas

Šiandien Buenos Airėse prasideda sunkiausiomis pasaulyje vadinamos lenktynės – Dakaras-2016. Prie starto linijos šį kartą stos net trys Lietuvos ekipažai: 333 numeriu pažymėtą "Toytotą" vairuojantis Benediktas Vanagas (šturmanas Sebastian Rozwadowski), 366 numeriu pažymėtą "Toyotą" - Dakaro senbuvis Antanas Juknevičius (šturmanas Mindaugas Slapšys) bei Dakaro naujokas Vaidotas Žala (šturmanas Saulius Jurgelėnas) su 390 numeriu pažymėtu "SEAT'u". Beje, lenktynių dalyvių sąraše galima rasti ir dar vieną lietuvišką pavardę – jau ne pirmus metus Dakare Kazachstaną sunkvežimių kategorijoje atstovauja lietuvių tremtinių toje šalyje palikuonis Artūras Ardavičius.

Per keturiolika lenktynių etapų sportininkams teks įveikti daugiau kaip 9000 kilometrų trasos, besidriekiančios per Argentinos ir Bolivijos teritorijas. Lenktynės finišuos sausio 16-ąją Argentinos mieste Rosario. Šių metų trasos ypatumai: šiek tiek mažiau etapų su smėlio kopomis, daugiau progų pasireikšti klasikinio ralio specialistams ir rekordinis per visą Dakaro lenktynių istoriją aukštis: sausio 7-ąją, per kalnus keliantis į Boliviją, sportininkams teks lenktyniauti net 4600 metrų virš jūros lygio aukštyje.

Dalyvių skaičius šių metų lenktynėse – ne rekordinis: užsiregistravo 99 lengvųjų automobilių ir 41 sunkvežimio ekipažai, 132 motociklininkai bei 42 keturračių vairuotojai. Tačiau kova laukia atkakli – kaip ir kasmet, į Dakarą-2016 renkasi visi seni jo asai, didžiulio biudžeto gamyklinių komandų ekipos samdosi pasaulio ralio čempionus (šiemet Dakare prie "Peugeot" vairo sėdasi ir Sebastien'as Loeb'as, tituluojamas geriausiu pasaulyje ralistu). Tad palinkėkime mūsiškiams sėkmės ir sekime lenktynių eigą! Ir dar kartą – ačiū Benediktui už jo visureigį puošiančią gražuolę Vytį! (Panaudota Edgaro Buiko nuotrauka).

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!