Naujienos

Auksiniai „auksinės žuvelės“ pasiekimai

31/07/2013
swimming ruta meilutyte

Vakar Barselonoje įvykusiame Pasaulio plaukimo čempionato moterų 100 metrų plaukimo krūtine rungties finale „auksine žuvele“ pasaulio spaudoje vadinama šešiolikmetė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė sutriuškino visas savo varžoves ir iškovojo Pasaulio čempionės titulą. Distanciją įveikusi per 1 min 4,42 sekundės, jaunoji plaukikė antroje vietoje paliko rusę Juliją Jefimovą (1 min 5,02 sekundės), o trečiojoje – amerikietę Jessicą Hardy (1 min 5,52 sekundės). Primename, kad pirmadienį vykusiame 100 metrų plaukimo krūtine rungties pusfinalyje Rūta ne tik įrodė stulbinantį savo pranašumą prieš kitas pusfinalio dalyves, bet ir dešimčia šimtųjų sekundės pagerino nuo 2009 m. galiojusį šios plaukimo rungties pasaulio rekordą, kuris priklausė amerikietei Jessica’i Hardy. Rūta distanciją tąkart įveikė per 1 min 4,35 sekundės.

Taip pat pirmadienį vykusiose plaukimo 100 m krūtine atrankos varžybose, distanciją įveikusi per 1 min 4,52 sekundės, Rūta pagerino savo asmeninį bei Europos ir pasaulio čempionatų rekordus.

Įspūdingu plaukimu ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį stebinanti Rūta Meilutytė savo sąskaitoje šiuo metu turi 12 Lietuvos, 3 Europos, o dabar dar – ir pasaulio  rekordą!

Vienos geriausių visų laikų plaukikių Barselonoje vykstančiame čempionate laukia dar trys startai. Tai:

– 100 m plaukimas laisvu stiliumi rugpjūčio 1-ąją d.;

– 50 m plaukimas laisvu stiliumi ir 50 m plaukimas krūtine rugpjūčio 3-ąją d. Rugpjūčio 4-ąją d. vyks  50 m plaukimo krūtine finalas, kuriame tikėsimės išvysti ir mūsų „auksinę žuvelę“.  

 

Dar kartą sveikiname Rūtą su įspūdingais pasiekimais ir linkime sėkmės artėjančiuose startuose! Prie sveikinimų galite prisidėti ir jūs, palikdami komentarus Rūtą pristatančioje projekto „Dešimt+“ Sportininkų kategorijos skiltyje (spausti čia). Rūta juos būtinai perskaitys!

Primename, kad būtent Rūta nuo pat projekto pradžios sulaukė daugiausiai jūsų palaikymo ir tapo pirmąją „Dešimt+“ Sportininkų kategorijos lydere. Vos tik sportininkė ras laiko savo įtemptoje dienotvarkėje, parengsime ir pristatysime jums vaizdo reportažą apie ją.

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!